Przegląd Sztuki Survival 11 startuje dziś we Wrocławiu

AKTUALNOŚCI, ROZRYWKA, WYDARZENIA KULTURALNE

Już dzisiaj rozpocznie się Przegląd Sztuki Survival 11 i potrwa, aż do 30 czerwca. Jest to artystyczne przedsięwzięcie prezentujące sztukę w przestrzeniach miejskich Wrocławia realizowane już od 10 lat. Wydarzenie to ma rozjaśnić wszelkie wątpliwości i problemy z odczytaniem sztuki współczesnej. Na potrzeby tego właśnie przeglądu artyści, którzy organizują te wydarzenie wybierają budynki bądź hale, które stoją w okolicach głównych wydarzeń przez co stają się ich tłem. Wybierane są także pomieszczenia przestrzenie, które stanowią miastową codzienność. Artyści tworzą wówczas różnego rodzaju instalacje, performance, video itp.
Pierwszego dnia w piątek odbędą się warsztaty nagrań terenowych w Akademii Sztuk Pięknych. Wieczorem zobaczyć będzie można wernisaż 11.
survival 11 - plakat
Przeglądu Sztuki Survival, który będzie miał miejsce na Bulwarze im. Xawerego Dunikowskiego.  W sobotę znów odbędą się warsztaty nagrań terenowych, ale tym razem przy Hali Targowej. Póżniej będziecie mogli wziąć udział w rejsie po Odrze wraz  z profesorem Adamem Goblerem. Po nim obejrzycie wspaniałe zdjęcia Odry Mikołaja Nowackiego. A już o 16:30 kataloński architekt mieszkający w mobilnym domu na rzece – Alejandro Capdevilla opowie o najciekawszych projektach architektonicznych osadzonych na wodzie. Wieczorem na trasie Bulwar Xawerego Dunikowskiego – Most Pokoju – Most Grunwaldzki – Wybrzeże Stanisława Wyspiańskiego – Zoo wyświetlone zostaną projekcje filmowe na łodzi.

Jeśli jednak nie jesteście zainteresowani takim rejsem, to możecie wybrać się na debatę o mieście i rzece, w której udział wezmą Maja Zabokrzycka, Przemysław Filar i Bogna Świątkowska. Kolejnego dnia, w niedziele 23 czerwca, miejsce będzie miała kolejna debata, tym razem na temat wpływu powodzi na wrocławian. Dyskusja z udziałem socjologa dr Jacka Pluty. W kolejnych godzinach również odbędą się debaty analogicznie na temat o transgranicznej tożsamości, o rzecznych motywach w sztuce oraz o audiosferze Wrocławian. We wtorek 25 czerwca swoją prace pod tytułem „Nothing More Nothing Less” zaprezentuje Michał Smandka. Natomiast w środę odbędzie się wernisaż wystawy ” No water on the other edge”, a o 19:00 rozpocznie się wykład Katarzyny K. Górskiej w ramach DYSKU Gepperta. Zakończenie 11. edycji Przeglądu Sztuki Survival odbędzie się 30 czerwca.

Autor: Alicja Janik

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry