Nowa żyrafa w opolskim ZOO!

AKTUALNOŚCI, POLSKA, STYL ŻYCIA, ZWIERZĘTA

Wczoraj w opolskim ZOO urodziła się żyrafa. Pracownicy ZOO bardzo się cieszą i uważają, że nie mogli dostać lepszego prezentu z okazji 60-lecia ogrodu zoologicznego, które wypada w następny weekend.

Żyrafa urodziła się zdrowa, chętnie pije mleko matki, a to oznacza, że sztuczny chów nie będzie potrzebny. Póki co jednak, pracownicy ZOO nie ingerują i pozwalają zarówno dorosłej żyrafie, jak i jej nowemu potomkowi oswoić się z nową sytuacją. Na podstawie wstępnych obserwacji, opiekunowie ZOO stwierdzili, że jest to młody samiec.

sxc

sxc

Ciąża u żyraf trwa około 15 miesięcy i nie do końca było wiadomo, kiedy dokładnie młode się urodzi.  Żyrafa będzie pod opieką mamy przez kolejne 12 miesięcy, później zostanie przez nią odepchnięta. Po tym czasie nadal pozostanie w stadzie, jednak będzie musiała sama zdobywać pożywienie. Nie powinno być z tym problemu, gdyż z reguły już po 2-3 miesiąca  młode żyrafy naśladując te starsze osobniki urozmaicają sobie bardziej dietę. Oprócz mleka matki, zaczynają skubać trawę oraz liście.

Żyrafy w opolskim ZOO są od 2000 roku, kiedy to trafił do niego z Holandii  samiec o imieniu Afik. Niewiele później przewieziono samicę i tak w 2004 roku pojawiły się pierwsze młode. Widać żyrafy bardzo upodobały sobie klimat w opolskim ZOO, bo młode osobniki pojawiają się po dziś dzień.

Gratulujemy!

Autor: Monika Łyszczyk

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry