Nowe dzieło Mrożka na deskach teatru

AKTUALNOŚCI, POLSKA, ROZRYWKA, WYDARZENIA KULTURALNE

Na festiwalu „Big Book Festival” została wystawiona sztuka „Karnawał, czyli pierwsza żona Adama” Sławomira Mrożka. Sam artysta pojawił się na prapremierze swojego dzieła. Zostanie nawet dłużej, bo uczestniczyć w maratonie literackim „Mrożek na językach”.

stock.xchng

stock.xchng

Sam dramat powstał po udarze autora, był swego rodzaju terapią. Fabuła jest prowadzona w nowoczesnej konwencji Raju. Wszystko rozgrywa się w noc świętojańską, na którą przybywają bardzo nietypowi goście – Lilith, mityczna żona Adama, Szatan, Biskup, Prometeusz, a także Małgorzata. Może się to kojarzyć ze współczesną, przerobioną wersją „Mistrza i Małgorzaty”.

Jak twierdzili krytycy, aby w pełni odebrać dzieło, powinno się je zobaczyć na deskach teatru. Tak więc się stało, w spektaklu zagrali między innymi Rafał Królikowski, Afrodyta Weselak, Szymon Kuśmider, Paweł Ciołkosza, Marta Dąbrowska. Muzykę skomponował Zbigniew Preisner.

Na festiwali będziemy również świadkami odczytu innych dzieł Mrożka. Czytanie rozpocznie sam autor, dalej m. in. Magdalena Cielecka, Dorota Wellman, Piotr Adamczyk. Usłyszymy „Dziennik”, „Tango”, czy „Małe listy”.

Autor: Katarzyna Świerczyńska

Źródło: newsweek

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry