Policja zatrzymała mężczyznę podejrzanego o związek z fałszywymi alarmami bombowymi

AKTUALNOŚCI, INTERNET, POLSKA

Policjanci zatrzymali w mieszkaniu prywatnym w Chrzanowie mężczyznę, który może mieć związek z wczorajszymi fałszywymi alarmami bombowymi. Niewykluczone są kolejne zatrzymania. W sprawie tej działa specjalna grupa policjantów Centralnego Biura Śledczego, wspierana przez funkcjonariuszy ABW. Za spowodowanie fałszywego alarmu grozi do lat 8 więzienia.

sxc

sxc


Mężczyzna podejrzewany o związek z fałszywymi alarmami bombowymi został zatrzymany dzisiaj przez policjantów we własnym mieszkaniu w Chrzanowie. Jego zeznania zostaną skonfrontowane z naszymi ustaleniami. Nasza praca musi przełożyć się na zebranie materiałów dowodowych, co w przypadku tego rodzaju spraw nie jest takie proste.

Działania związane z dzisiejszymi incydentami biegły dwutorowo: po pierwsze policjanci zabezpieczali zagrożone miejsca i sprawdzali je pod względem pirotechnicznym, po drugie zajmowali się ustaleniem sprawców. Policjanci w wielu częściach kraju otrzymali informacje o podłożeniu ładunków wybuchowych – m.in. w prokuraturach, szpitalach, centrach handlowych i jednostkach policji. Sprawdzeń pirotechnicznych dokonano w 22 obiektach. Łącznie ewakuowano 2760 osób. W akcji wzięło udział prawie pół tysiąca policjantów.

Zatrzymanie osób, które wysłały maile o podobnej treści jest dla policjantów bardzo ważne. Działa tu specjalna grupa policjantów Centralnego Biura Śledczego, wspierana przez funkcjonariuszy ABW.

Za fałszywe poinformowanie o podłożeniu ładunku wybuchowego grozi do lat 8 więzienia.

źródło: KGP

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry