Brazylia zwycięska, Italia z brązem

AKTUALNOŚCI, PIŁKA NOŻNA, SPORT, ŚWIAT

W niedzielę zakończył się Puchar Konfederacji rozgrywany na brazylijskich boiskach. W wielkim finale na Maracanie gospodarze turnieju pokonali Hiszpanów 3:0. Trzecie miejsce wywalczyła reprezentacja Włoch.

Hiszpanie od samego początku byli właściwie tylko tłem dla Brazylijczyków. Już w drugiej minucie stracili pierwszą bramkę, a jej autorem był Fred. Warto dodać, że strzelił ją leżąc na murawie, lecz mimo to zdołał umieścić futbolówkę w siatce. Drugiego gola strzelił dla „Canarinhos” nowy nabytek Barcelony, Neymar. W drugiej części gry decydujący cios zadał ponownie Fred. Hiszpanie mogli strzelić bramkę honorową gdyby Ramos wykorzystał rzut karny. Tak się nie stało, a na domiar złego Pique za faul na Neymarze został wyrzucony z boiska.

sxc

sxc

Trzecie miejsce wywalczyli natomiast Włosi. Gracze z Półwyspu Apenińskiego dopiero po rzutach karnych mogli cieszyć się z brązowych medali. Głównie za sprawą fatalnych prób piłkarzy Urugwaju, którzy w seriach „jedenastek” nie popisali się skutecznością. Po 120. minutach gry był remis 2:2.

Czy Puchar Konfederacji dał jakieś odpowiedzi przed przyszłorocznym mundialem? Trudno powiedzieć, bowiem była to tylko próba, chyba przede wszystkim dla organizatorów. Mistrzostwa świata będą rządzić się swoimi prawami. Warto odnotować jednak, że jeszcze nigdy zwycięzca Pucharu Konfederacji nie wygrał turnieju rozgrywanego rok później. Czy Brazylia złamie tę klątwę?