Historyczny dzień polskiego tenisa

AKTUALNOŚCI, POLSKA, SPORT, ŚWIAT, TENIS

Poniedziałek okazał się znakomitym dniem dla polskich tenisistów w Londynie. W wielkoszlemowym Wimbledonie do ćwierćfinału awansowali Łukasz Kubot, Jerzy Janowicz oraz Agnieszka Radwańska. Co więcej, na pewno będziemy mieć reprezentanta w półfinale, bowiem w najbliższym meczu Kubot zagra przeciwko Janowiczowi.

Z jednej strony na pewno jeden z Polaków pożegna Londyn już w ćwierćfinale. Z drugiej jednak, któryś z nich zagra w półfinale. W poniedziałek Łukasz Kubot po zaciętym pojedynku wyeliminował z turnieju Francuza Adriana Monnarino. Pojedynek zakończył się rezultatem 3:2 w setach. Kubot zanotował aż 26 asów serwisowych, co jest znakomitym wynikiem.

Jerzy Janowicz wygrał pojedynek z Austriakiem Jurgenem Melzerem. Mecz wcale nie był jednak prosty, a zwycięstwo rodziło się w prawdziwych bólach. Ostatecznie Polak zameldował się w ćwierćfinale, w którym zagra przeciwko Kubotowi.

Do 1/4 finału awansowała również Agnieszka Radwańska. Krakowianka wyeliminowała z dalszej gry Swietłanę Pironkową, która w rankinku WTA zajmuje 72. miejsce. W kolejnej rundzie nie będzie jednak łatwo, bo Radwańska zmierzy się z groźną Chinką Na Li.

A.Bielatowicz

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry