Wakacje na Dolnym Śląsku

AKTUALNOŚCI, PODRÓŻE, POLSKA, STYL ŻYCIA

Podczas wakacji wiele dzieci zostaje w domu z rodzicami z różnych powodów. Jeśli mieszkanie na Dolnym Śląsku, by urozmaicić ten wolny czas, warto poświęcić kilka weekendów i zjeździć okoliczne parki rozrywki.

Szklarska Poręba oferuje spotkanie z naturalnych rozmiarów dinozaurami w Dinoparku. Gady sprzed 500 milionów lat mierzą nawet 20 metrów! Dzięki ścieżce edukacyjnej, możemy poznać ich historię i dowiedzieć się wielu ciekawostek o Ziemi z tego okresu. Niewiele dalej znajduje się wioska indiańska, gdzie zobaczymy oryginalne tipi, totemy, indiańskie stroje, czy rzeczy codziennego użytku. Na odwiedzających czekają również inne atrakcje, między innymi malowanie twarzy, strzelanie z łuku oraz ćwiczenia na koncentrację.

Mieszkańcy Wrocławia powinni się wybrać do lunaparku Lorenco. Dzieci na pewno chętnie przejadą się na dwunastometrowej zjeżdżalni, czy na rozmaitych karuzelach. Co odważniejsi mogą pokusić się o skok na bungee. Po całym dniu atrakcji, można zrobić ognisko, w specjalnie wyznaczonym do tego miejscu.

Kilkadziesiąt kilometrów od stolicy Dolnego Śląska znajduje się Jedlina Zdrój. Jest to jeden z najbardziej znanych parków linowych. Jest kilka trach o różnych poziomach trudności. Najłatwiejsza, przeznaczona dla dzieci od 3 do 8 lat, liczy 110 metrów i ma 16 przeszkód. Najbardziej ekstremalna to 277 metrów, na jej długości trzeba przejść na huśtających się linach, czy zjechać po nich. Ceny wahają się od 8 do 60 złotych.

Autor: Katarzyna Świerczyńska

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry