Jedenastka wszech czasów World Soccer

AKTUALNOŚCI, PIŁKA NOŻNA, SPORT, ŚWIAT

Magazyn „World Soccer” stworzył zespół wszech czasów, w którym zabrakło jednej z głównych gwiazd futbolu ostatnich lat, Cristiano Ronaldo. W jedenastce tej znalazł się natomiast Leo Messi. Zestawienie to jest dziełem dziennikarzy, byłych piłkarzy oraz trenerów.

Skład marzeń wszech czasów został utworzony w formacji 4-4-2. W bramce znalazł się bramkarz ówczesnego ZSRR Lew Jaszyn, który w roku 1960 poprowadził swoją reprezentację do triumfu na mistrzostwach Europy, a także złota olimpijskiego w Melbourne cztery lata wcześniej. To jedyny bramkarz w historii, który zdobył Złotą Piłkę.

stock.xchng

stock.xchng


W obronie zdaniem magazynu „World Soccer” na miejsce zasługują Bobby Moore i Franz Beckenbauer. Prawa obrona to Cafu, mistrz świata z 1994 i 2002 roku, natomiast na lewej obsadzony został Paulo Maldini, prawdziwy symbol Milanu.

Linię pomocy stanowią Zinedine Zidane, Alfredo di Stefano, Johann Cryuff i Diego Maradona. Aż trzech z wymienionych piłkarzy sięgało w swojej karierze po Złotą Piłkę. W ataku jedenastki wszech czasów zagrałby Pele u boku Leo Messiego. Obecność Argentyńczyka i jednocześnie brak Cristiano Ronaldo może budzić u wielu kontrowersje. Każdy jednak powinien poddać to własnej ocenie.

Worldsoccer.com

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry