Radwańska żegna korty Wimbledonu

AKTUALNOŚCI, POLSKA, SPORT, ŚWIAT, TENIS

Nie powtórzył się wspaniały scenariusz z ubiegłego roku i Agnieszka Radwańska po przegranym pojedynku z Sabine Lisicki żegna się z Londynem i wielkoszlemowym turniejem Wimbledonu. Mecz był niezwykle zacięty, lecz niżej sklasyfikowana Niemka okazała się ostatecznie lepsza.

Po pierwszym secie serca Polaków biły nieco mocniej, bo reprezentantka Niemiec grała bardzo dobrze i wygrała pierwszą odsłonę 6:4. Drugi set był zdecydowanie dla Agnieszki Radwańskiej. Krakowianka pewnie pokonała swoją rywalkę 6:2.

Decydujące starcie w trzecim secie nie mogło rozpocząć się lepiej. Polka wygrywała już 3:0 w gemach i wydawało się, że nic złego nie może się stać. Lisicki zdołała jednak wyrównać stan seta, po czym gema zdobyła Polka. Dwa kolejne należały do Niemki i było 5:4. Radwańska po raz kolejny wyrównała i wiadome było, że walka będzie toczyć się na przewagi w gemach. Ostatecznie Polka przegrała trzeciego seta 7:9.

Sabine Lisicki zagra w finale z Marion Bartoli, która sześć lat temu także była finalistką Wimbledonu. Wtedy przegrała z Sereną Williams.