Siatkówka: Polacy nie pojadą do Argentyny

AKTUALNOŚCI, POLSKA, SIATKÓWKA, SPORT

By myśleć o awansie do Final Six w Lidze Światowej, polscy siatkarze musieli w dwóch meczach z Bułgarią w Warnie zdobyć cztery punkty. Już pierwszy mecz pogrzebał te szanse. Nasi reprezentanci przegrali pojedynek 3:0.

Bułgarzy pierwszego seta wygrali do 21. Polacy na początku grali całkiem przyzwoicie i wydawało się, że kontrolują przebieg meczu. Nieco nerwowości wkradło się jednak po drugiej przerwie technicznej, czego wynikiem była przegrana w secie. Obydwie drużyny popełniały mnóstwo własnych błędów, co zdecydowanie niekorzystnie wpływało na widowisko. Niestety, więcej zdarzało się ich Polakom. Po przegranych dwóch setach, kolejna partia także była bardzo nerwowa i dobre zagrania przeplatane były złymi, co automatycznie wykorzystali przeciwnicy.

Final Six Ligi Światowej odbędzie się w argentyńskim Mar del Plata. Przegrana pierwszego meczu z Bułgarią w Warnie przekreśla jednak szanse naszej reprezentacji na wyjazd do Ameryki Południowej. Z grupy A awansują Brazylijczycy i właśnie Bułgarzy.