Siatkówka: Polacy przegrywają na pożegnanie

AKTUALNOŚCI, POLSKA, SIATKÓWKA, SPORT, ŚWIAT

Po piątkowej porażce w pierwszym wyjazdowym meczu Ligi Światowej z Bułgarami, mecz sobotni był tylko formalnością i nie decydował o losach żadnej z drużyn. Polska reprezentacja wygrała dwa pierwsze sety, jednak sprawdziło się stare siatkarskie porzekadło, które mówi, że jeśli prowadząc dwa do zera nie wygrywa się meczu, to zazwyczaj przegrywa się go 3:2. Tak było i tym razem, bo to Bułgarzy ponownie okazali się lepsi.

Pierwszy set zakończył się wynikiem 25:20, a Polacy pokazywali w nim prawdziwy charakter. W drugiej partii Bułgarzy zdołali zdobyć trzy punkty więcej. Dwa kolejne sety należały jednak do ekipy z Półwyspu Bałkańskiego, którzy dwukrotnie wygrywali rezultatem 25:21.Zdecydowanie najsłabszym punktem Polaków były bloki. O rozstrzygnięciu losów spotkania musiał zadecydować tie-break.

W decydującej partii w pewnym momencie było już 14:9 dla Bułgarów. Wydawało się, że mecz za chwilę się zakończy, jednak atomowymi zagrywkami popisał się Bartosz Kurek, dzięki czemu biało-czerwoni doskoczyli gospodarzy na wynik 14:14. Ostatecznie przegrali jednak tie-breaka19:17.

W swojej grupie Polacy zajęli czwarte miejsce. W decydującym turnieju Final Six Ligi Światowej zagrają natomiast Brazylia, Bułgaria, Włochy, Rosja, Kanada oraz Argentyna.