Legia o jeden krok bliżej Ligi Mistrzów

AKTUALNOŚCI, PIŁKA NOŻNA, POLSKA, SPORT, ŚWIAT

W środę doszło do spotkania Legii Warszawa z The New Saints FC w ramach eliminacji do Ligi Mistrzów. Piłkarze ze stolicy zrobili pierwszy, ciągle jednak mały krok, w kierunku „piłkarskiego raju”.

Pierwsza połowa w wykonaniu Legionistów była bardzo mizerna. Walijczycy strzelili bramkę już w jedenastej minucie meczu i wynikiem 1:0 kończyła się pierwsza część gry. Trzeba jednak oddać, że był to minimalny wymiar kary. Wynik mógł być wyższy, bo gospodarze wypracowali sobie wiele dogodnych sytuacji.

W przerwie na plac gry weszli Furman i Kucharczyk, co odmieniło znacznie styl gry Legii. Ten drugi już w 47. minucie strzelił wyrównującą bramkę. Gol zdecydowanie dodał pewności siebie i dziesięć minut później po trafieniu z główki Marka Saganowskiego, było już 2:1. Asystę z autu zaliczył Kucharski. W 74. minucie trzecią bramkę dla polskiej drużyny strzelił Jakub Kosecki.

Mecz zakończył się rezultatem 1:3 i rewanż wydaje się jedynie formalnością. Nawet w przypadku wyeliminowania Walijczyków, przed Legią jeszcze sporo pracy, by uzyskać ewentualny awans do LM.