Radwańska przegrywa finał w Stanford

AKTUALNOŚCI, POLSKA, SPORT, ŚWIAT, TENIS

Przez wszystkie poprzednie rundy turnieju w kalifornijskim Stanford Agnieszka Radwańska przeszła jak burza. W finale na drodze do tytułu stanęła Dominika Cibulkova, która okazała się lepsza i wygrała 3:6, 6:4, 6:4.

W poprzednich pojedynkach obu pań Radwańska straciła tylko seta i była zdecydowaną faworytką tego meczu. Po pierwszym secie wygranym przez Radwańską wiele wskazywało na to, że Polka ponownie okaże się lepsza. W połowie drugiego seta Słowaczka jednak nabrała wiatru w żagle i zaczęła grać bardzo dobrze, dzięki czemu wygrała tę partię 6:3. Podobnie zresztą było w kolejnej rundzie, która zakończyła się identycznym rezultatem, co dało końcowy triumf Cibulkovej.

Niedzielny pojedynek trwał dwie godziny trzydzieści minut. Był to siedemnasty finał Radwańskiej w zawodach głównego cyklu. Po raz piąty musiała uznać wyższość rywalki. Dla zawodniczki z Bratysławy to dopiero trzeci tytuł w karierze.