Korzeniowski ze srebrem na MŚ

AKTUALNOŚCI, POLSKA, SPORT, ŚWIAT

W Barcelonie trwają mistrzostwa świata w pływaniu. W środę ze stolicy Katalonii dobiegły znakomite wiadomości do Polski. Paweł Korzeniowski zdobył srebrny medal w stylu motylkowym na dwieście metrów.

sxc

sxc

Polak od samego początku dobrze prezentował się na tym dystansie. W kwalifikacjach uzyskał czas 1:56.61. W półfinale było to 1:55.67. W finałowej rozgrywce Korzeniowski prowadził po pierwszej długości basenu. Po stu metrach był trzeci, po czym znowu przesunął się na pierwszą lokatę. Na ostatniej długości przegrał jedynie z Chadem Le Closem, reprezentantem RPA (1:54.32).

W półfinale stylem dowolnym na 100 m popłynął także Konrad Czerniak, który niestety zajął ostatnie miejsce i nie zakwalifikował się do finału. Popłynął o ponad 50 setnych sekundy gorzej od własnego rekordu.