TdP: Fantastyczny Amerykanin, Majka wciąż liderem

AKTUALNOŚCI, POLSKA, SPORT

Czwarty etap kolarskiego Tour de Pologne zakończył się znakomitym zwycięstwem Amerykanina Taylora Phinney’a. Aktywni byli także Polacy, a co najważniejsze, Rafał Majka utrzymał żółtą koszulkę lidera całego wyścigu.

Praktycznie już na samym początku ukształtowała się ośmioosobowa ucieczka, w której uczestniczyło między innymi trzech Polaków: Jacek Morajko, Kamil Gradek oraz Paweł Franczak. Uciekinierzy zostali jednak wchłonięci przez peleton na rundach w Katowicach. Co prawda próbował oderwać się jeszcze Kamil Gradek, jednak nie wystarczyło siły na ostatnią 12-kilometrową rundę.

sxc

sxc


Pozytywnie zaskoczył Taylor Phinnoy, który na ostatniej rundzie po stolicy Śląska, odłączył się od pędzącego peletonu i wypracował sobie przewagę ok. 20 sekund. Ucieczka się opłaciła, bowiem kolarze w peletonie nie zdołali ostatecznie dopaść szybkiego Amerykanina.

W klasyfikacji generalnej wyścigu nie zaszły wielkie zmiany. Rafał Majka, który w środę finiszował jako 40, utrzymał koszulkę lidera. Piąty etap przebiegnie trasą z Nowego Targu do Zakopanego, jednak liczył będzie 160 kilometrów po bardzo ciekawych terenach Podhala.

A.Bielatowicz

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry