Hushovd ponownie najlepszy w TdP

AKTUALNOŚCI, POLSKA, SPORT

Zwycięstwem Norwega Thora Hushovda zakończył się piąty etap Tour de Pologne. Dla byłego mistrza świata było to drugie etapowe zwycięstwo.

Paweł Cieślik, Tomasz Marczyński i Michał Gołaś byli w grupie uciekającej 5. etapu. W drugiej rundzie przy podjeździe na Głódówkę Cieślik został lekko za grupą uciekającą i chwilę później został wchłonięty przez peleton. W tym samym czasie uciekać od głównej grupy zaczął Leopold Konig, jednak szybko zdał sobie sprawę, że próba zakończy się niepowodzeniem.

sxc

sxc


Na 26 kilometrów przed metą uciekinierzy zostali wchłonięci przez peleton. Na zjeździe do Poronina ukształtowała się nowa ucieczka, wśród której byli m.in Christophe Riblon i Maciej Paterski. Polak na 5,5 kilometra przed metą próbował oderwać się od uciekającej szóstki, jednak ostatecznie cała grupa została zlikwidowana. Ostatecznie finisz rozegrał się w sprincie, podczas którego najszybszy był Thor Hushovd. Tomasz Marczyński podczas etapu z Nowego Targu do Zakopanego wygrał cztery górskie premie.

Insausti Inzaguirre objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej wyścigu, czujnie jeżdżąc na premiach, wyprzedzając tym samym Rafała Majkę o jedną sekundę.

A.Bielatowicz

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry