Mobilne Muzeum Jana Pawła II rusza w europejską trasę

AKTUALNOŚCI, POLSKA, ŚWIAT

Mobilne Muzeum Jana Pawła II , które należy do Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!” ma na celu wypromowanie Krakowa i Małopolski jako centrum turystyki pielgrzymkowej. Trasa rozplanowana jest na trzy tygodnie i obejmie wszystkie większe miasta Europy. Loreto, Santiago de Compostela, Lisieux, Fatima, Wiedeń, między innymi tam dotrze Mobilne Muzeum. 

sxc/hisks

sxc/hisks


W tym 18-metrowym pojeździe w barwach papieskich, w którym znajdują się gabloty z eksponatami, prezentowane będą m.in. zdjęcia przedstawiające życie Karola Wojtyły, a później papieża Jana Pawła II, a takżę pióro ks. kard. Karola Wojtyły z lat. 60. XX w., krzyż pektoralny Jana Pawła II wykonany z okazji 25-lecia pontyfikatu, mitra papieska z Tor Vergata, ornat papieża ze Światowego Dnia Młodzieży w Rzymie w 2000 r.

„Planowana od wielu miesięcy podróż mobilnego Muzeum Jana Pawła II po najpopularniejszych miejscach pielgrzymkowych w Europie nabiera dziś zupełnie nowego znaczenia Dzieje się tak oczywiście za sprawą decyzji papieża Franciszka o organizacji Światowych Dni Młodzieży w 2016 r. w Krakowie” – powiedział w czwartek dziennikarzom prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Na terenie Krakowa i Małopolski znajduje się ponad 120 sanktuariów. Niektóre świątynie są wpisane na Światową Listę Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Dla każego kto odwiedzi Mobilne Muzeum przygotowane są katalogi oraz mapy, na których zaznaczone są obiekty i miejsca kultu religijnego na terenie Małopolski. Katalogi napisane są w sześciu językach: polskim, angielskim, włoskim, hiszpańskim, francuskim i portugalskim.
W tym samym czasie, kiedy Mobilne Muzeum Jana Pawła II będzie przemierzać Europę na kanale Discovery we Włoszech i Hiszpanii wyświetlony zostanie film „Śladami Jana Pawła II”.

Autor: Alicja Janik

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry