Porażka Lecha w Wilnie, dobry wynik Śląska

AKTUALNOŚCI, PIŁKA NOŻNA, POLSKA, SPORT

W eliminacjach do Ligi Europejskiej Lech Poznań fatalnie zaprezentował się w Wilnie z litewską drużyną Żalgiris Wilno. Dużo lepiej na tle swoich rywali wypadli natomiast piłkarze Śląska Wrocław, którzy pokonali u siebie Club Brugge.

stock.xchng

stock.xchng


Pierwsza połowa w Wilnie do 30. minuty toczyła się bardzo sennym tempem. Obydwa zespoły stworzyły bardzo niewielkie zagrożenie, bramkarze nie musieli zbyt często interweniować. Lech obudził się dopiero około 38. minuty, lecz tuż przed przerwą to gospodarze objęli prowadzenie po dośrodkowaniu i bramce z główki Kuklysa. W drugiej połowie gra Poznaniaków nie ulegała znacznej poprawie. Na palcach jednej ręki można policzyć sytuacje podbramkowe podopiecznych Piotra Rumaka. Lech w pojedynku z Żalgirisem był upatrywany w roli faworyta, tymczasem będzie musiał odrabiać straty za tydzień przy ulicy Bułgarskiej w Poznaniu.

W stolicy Dolnego Śląska wrocławianie przeważali w pierwszej połowie, jednak do szatni piłkarze schodzili przy rezultacie bezbramkowym. Dopiero w 65. minucie Śląsk wyszedł na prowadzenie za sprawą Plaku. Wygrana z belgijskim klubem to bardzo dobry rezultat w kontekście rewanżu. Warto odnotować, że Club Brugge nawet w tym spotkaniu był stawiany w gronie faworytów.

A.Bielatowicz

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry