5 mln odszkodowania za koszulke ze zdjęciem

AKTUALNOŚCI, GWIAZDY, MUZYKA, ROZRYWKA

Słynna gwiazda muzyki pop  – Rihanna wytoczyła proces brytyjskiej firmie odzieżowej Topshop i go wygrała. Firma odzieżowa wypuściła na rynek jakiś czas temu kolekcję koszulek nazwaną „Rihanna Tank”, na których umieszczono zdjęcie piosenkarki.

Rihanna natomiast nie wydała na to żadnej zgody. Od czerwca walczyła z Topshop. Jej prawnicy żądali 5 mln odszkodowania, wycofania koszulek ze sprzedaży i oficjalnych przeprosin, którzy podczas procesu przekonywali sędziego, że fani piosenkarki mogą czuć się oszukani, a reputacja gwiazdy została nadszarpnięta.

Photo: Rihanna Loud CD cover

Photo: Rihanna Loud CD cover


Topshop kupiła prawa do zdjęć od fotografa, ale nie uzyskali zgody od Rihanny. W uzasadnieniu wyroku sędzia powiedział: – Nie ma ogólnego prawa stanowiącego, że sławna osoba ma kontrolę nad powielaniem jej wizerunku. Wykonanie tego zdjęcia nie zostało uznane za naruszenie prywatności Rihanny. Sprzedaż T-shirta z obrazem sławnej osoby nie jest aktem podszywania się pod nią.

Ale sprzedaż obrazu tej osoby na tym ubraniu przez ten sklep w tych okolicznościach to zupełnie inna kwestia. Sprzedaż przez Topshop tego T-shirta Rihanny bez jej zgody było podszywaniem się.
Rihanna ma swoją oficjalną kolekcję ubrań wydaną przez River Island, która ukazała się wiosną 2013 roku.

Autor: Alicja Janik

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry