Lewandowski piątym piłkarzem Europy

AKTUALNOŚCI, PIŁKA NOŻNA, POLSKA, SPORT, ŚWIAT

UEFA ogłosiła listę najlepszych piłkarzy w Europie minionego sezonu. W czołówce znalazł się Robert Lewandowski, który w zestawieniu zajął piąte miejsce. Na czele znaleźli się Leo Messi, Cristiano Ronaldo oraz Franck Ribery.

Spośród trzech wyżej wymienionych nazwisk 29 sierpnia wyłoniony zostanie najlepszy piłkarz. Odbędzie się wtedy gala w Monte Carlo, podczas której zostaną rozlosowane grupy Ligi Mistrzów. Dziennikarze wybiorą natomiast najlepszego zawodnika minionego sezonu.

fot.Slawek/cc.2.0

fot.Slawek/cc.2.0


Robert Lewandowski uplasował się na piątym miejscu. Oprócz wspomnianej trójki wyprzedził go tylko Arjen Robben. Holendrowi przyznano 57 punktów, natomiast Lewandowski miał 39 „oczek”. Za Polakiem znalazły się takie sławy europejskiego futbolu jak Robin Van Persie, Gareth Bale, czy Zlatan Ibrahimovic. Europejska federacja piłkarska nie podała punktów piłkarzy na podium, by nie sugerować wskazań dziennikarzom.

4 Arjen Robben – FC Bayern (57 punktów)
5 Robert Lewandowski – Borussia Dortmund (39)
6 Thomas Müller – FC Bayern (38)
7 Bastian Schweinsteiger – FC Bayern (32)
8 Gareth Bale – Tottenham Hotspur (24)
9 Zlatan Ibrahimović – Paris Saint-Germain (14)
10 Robin van Persie – Manchester United (10)

A.Bielatowicz

Powiązane wpisy

  • A.Bielatowicz

    Nie zachodni dziennikarze tylko UEFA. Pierwotnie na jej stronie pojawił się ranking, w którym Lewandowski był na czwartym miejscu, stąd tutaj również pomyłka w tytule.

  • Szauksztel

    Jeszcze nie zajął żądnego miejsca to tylko Zachodni dziennikarze wybrali go na 5 piłkarza europy to tylko głupiej gazecie tak pisze nic więcej

  • lola

    To 4 czy 5 miejsce?


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry