Spielberg nie zrobi filmu o legendarnym snajperze

AKTUALNOŚCI, FILM, GWIAZDY, ROZRYWKA, ŚWIAT

Steven Spielberg, wybitny reżyser, twórca takich projekcji jak „Medium” czy „Pacyfik” zrezygnował z nakręcenia filmu o legendarnym, najskuteczniejszym snajperze w historii Stanów Zjednoczonych. Reżyser nie podejmie się tego, gdyż założony budżet uniemożliwia mu zrealizowanie projektu tak jakby tego chciał.

sxc

sxc


Film „American Sniper” miał być koprodukcją wytwórni Warner Bros. i DreamWorks, w którym główną rolę zagra Bradley Cooper. Wytwórnie muszą teraz poszukać innego reżysera, który podejmie się wyzwania. „American Sniper” to opowieść o Chrisie Kyle’u z Teksasu, który był żołnierzem elitarnych sił United States Navy SEALs. W Iraku nadano mu przydomek al-Shaitan (diabeł), a także wyzanczono nagrodę za jego głowę. Nikt wcześniej nie był tak skuteczny.

Podczas misji w Iraku Kyle zastrzelił 255 osób, 160 jest oficjalnie potwierdzonych przez Pentagon. Udało mu się również zastrzelić irackiego bojownika uzbrojonego w wyrzutnię rakiet z odległości blisko 2 km. Snajper zginął postrzelony przez żołnierza cierpiącego na stres pourazowy.

Autor: Alicja Janik

Źródło: hollywood reporter

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry