Przegrana Lecha, awans Śląska

AKTUALNOŚCI, PIŁKA NOŻNA, POLSKA, SPORT

Lech Poznań, pomimo wygranej na własnym boisku, odpada z walki o fazę grupową Ligi Europy. W grze o udział w tych rozgrywkach ciągle pozostają natomiast piłkarze Śląska Wrocław, którzy z dobrej strony pokazali się w konfrontacji z silnym Club Brugge.

sxc

sxc

Po przegranej w stolicy Litwy, Lech Poznań musiał mocno pracować od samego początku meczu, by ostatecznie odrobić straty i móc cieszyć się z awansu,. Niestety, drużyna z Wielkopolski jako pierwsza straciła bramkę. W 29. minucie do siatki trafił Leliuga i było 1:0 dla Żalgirisu.

Lech próbował odrabiać straty, jednak pierwsze efekty przyszły dopiero w 87. minucie, kiedy po zamieszaniu w polu karnym, gola na 1:1 strzelił Teodorczyk. Było już jednak zdecydowanie za późno. Co prawda trzy minuty później padł jeszcze jeden gol po samobójczym trafieniu Luki Pericia, lecz zwycięstwo 2:1 nie dawało Lechowi przepustki do dalszej fazy rozgrywek.

Z dużo lepszej strony po raz kolejny pokazali się gracze Śląska Wrocław, którzy na wyjeździe zremisowali z Club Brugge 3:3. Przypomnijmy, że pierwszy mecz klub z Dolnego Śląska wygrał 1:0. Bardzo dobry występ dla wrocławskiego zespołu zanotował Sobota, który strzelił dwa gole. Polski zespół awansował tym samym do czwartej rundy eliminacji Ligi Europejskiej.