Siatkarki wygrywają z Kazachstanem

AKTUALNOŚCI, POLSKA, SIATKÓWKA, SPORT, ŚWIAT

To pierwsze zwycięstwo polskiej reprezentacji w tegorocznych rozgrywkach World Grand Prix w siatkówce kobiet. Polki pokonały Kazachstan 3:0.

Najlepiej wśród naszych zawodniczek po raz kolejny prezentowała się Katarzyna Skowrońska-Dolata, do której kierowane były większość piłek. W pierwszym secie nasze reprezentantki wygrały do siedemnastu.

W drugim secie gra nieco bardziej się wyrównała, jednak z czasem Polki zaczęły wypracowywać przewagę. Po raz kolejny znakomicie w wykańczaniu akcji prezentowały się Skowrońska oraz Kaczor. Trzecia partia była kompletnie zdominowana przez reprezentantki Polski, które swoim rywalkom pozwoliły zdobyć zaledwie jedenaście punktów.

W sobotę Polki zagrają z reprezentacją Niemiec. Turniej odbywa się w Płocku. Przypomnijmy, że w poprzednich meczach tegorocznego cyklu WGP nasza reprezentacja przegrała wszystkie mecze, odpowiednio z Brazylią, Chinami i Rosją.