Porażka Polek z reprezentacją Niemiec

AKTUALNOŚCI, POLSKA, SIATKÓWKA, SPORT, ŚWIAT

Fatalnie zaprezentowała się reprezentacja polskich siatkarek w drugim swoim meczu turnieju World Grand Prix rozgrywanym w Płocku. Polki przegrały z Niemkami 3:0.

Pierwszy set był wyrównany do stanu 9:9. Później rywalki odskoczyły na kilka punktów i do samego końca utrzymywały przewagę. Ostatecznie nasze reprezentantki przegrały 25:17. Druga partia rozpoczęła się fatalnie. W pewnym momencie spotkania było nawet 13:5 dla reprezentantek Niemiec. Trener Makowski robił zmiany, jednak na niewiele się to zdało i set zakończył się również wynikiem 25:17.

Trzeci set był najbardziej wyrównany i do samego końca bardzo emocjonujący. Przy stanie 24:23 dla Polek wydawało się, że jest jeszcze szansa, by odwrócić losy meczu. Niestety, trzy punkty z rzędu zdobyły Niemki i to one wygrały całe spotkanie 3:0. W niedzielę nasza reprezentacja zagra ostatni mecz z Japonią. Reprezentantki Kazachstanu zagrają natomiast z Niemkami.