Radwańska odpada z turnieju w Toronto

AKTUALNOŚCI, POLSKA, SPORT, ŚWIAT, TENIS

W tenisowym turnieju rozgrywanym w Kanadzie Agnieszka Radwańska uległa Serenie Williams w dwóch setach 6:7(3), 4:6. Polka postawiła jednak spory opór Amerykance.

Williams w tym sezonie przegrała dopiero trzy spotkania przy 53 zwycięstwach. W tym roku wygrała już siedem turniejów WTA, w tym Rolanda Garrosa w Paryżu. Z Agnieszką grała po raz szósty w karierze i jak na razie oddała jej tylko seta we wszystkich konfrontacjach. Pojedynek w Toronto był jednak bardzo wyrównany. O zwycięstwie w pierwszym secie zadecydował dopiero tie-break. Druga partia również była bardzo ciekawa, lecz przy stanie 5:4 dla Amerykanki, nabrała ona wiatru w żagle i idąc za ciosem, zdobyła ostatniego gema, wygrywając tym samym 6:4.

W finale Serena Williams zagra z Rumunką Soraną Cirsteą, która wyeliminowała Chinkę Na Li. Obie tenisistki grały ze sobą wcześniej dwukrotnie i obydwa pojedynki, bez straty seta, wygrała reprezentantka Stanów Zjednoczonych.