Wakacje lubimy organizować na własną rękę

AKTUALNOŚCI, PODRÓŻE, POLSKA, STYL ŻYCIA, ŚWIAT

Pory roku determinują wszystko, czego szukamy w Internecie. Na podstawie badania użytkowników wyszukiwarki Panorama Firm, która służy do lokalnego wyszukiwania informacji, w okresie wakacyjnym najczęściej pytamy o różne formy noclegów.

Badanie ARC Rynku i Opinii, pokazuje że aż trzy czwarte badanych twierdzi, że planuje wakacje samodzielnie. 73 % Polaków organizuje podróże i noclegi na własną rękę. W pierwszej kolejności jak pokazują dane wyszukiwarki lokalnej panoramafirm.pl szukamy oferty noclegowej w danych kurortach.

sxc

sxc


Okres letni zdecydowanie sprzyja wyjazdom turystycznym. Wielu z nas wybiera polskie kurorty. Postanowiliśmy zatem przebadać użytkowników i dowiedzieć się, czego najczęściej szukają jadąc nad polskie morze. Wybraliśmy trzy najpopularniejsze kurorty, tj. Ustkę, Władysławowo i Sopot. Okazuje się, że w Ustce i Władysławowie chcemy nocować na kempingach. Wzrost zapytań w stosunku do czerwca wynosi odpowiednio o 306 % i 234%. Z kolei w Sopocie najchętniej zamieszkalibyśmy w pensjonacie, ośrodku wypoczynkowym czy hotelu, tutaj wzrost zapytań dla tego hasła to prawie 400% w stosunku do czerwca – mówi Adrian Hinc, Kierownik ds. Produktu Internetowego w Eniro Polska.

Nadmorska oferta noclegowa w Polsce jest obecnie bardzo bogata, z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Większość z nas poszukiwania informacji przeważnie zaczyna od Internetu. Jednak jak pokazuje badanie wyszukiwarki lokalnej panoramafirm.pl, nasze preferencje zmieniają się w zależności od miejsca, do którego się wybieramy. Widać również, że na nasze decyzje mają duży wpływ pory roku, w okresie letnim najchętniej podróżujemy i poszukujemy praktycznych informacji organizując wypoczynek sobie i swojej rodzinie, w pierwszej kolejności szukając noclegów nad polskim morzem.

Miesiące wakacyjne jak widzimy po ilości zapytań w wyszukiwarce zdecydowanie sprzyjają planowaniu noclegów i wyjazdów – dodaje Adrian Hinc z firmy Eniro Polska.

źródło: ENIRO

Powiązane wpisy

  • elle

    biura podróży zawsze będą mieć klientów i chleb, zawsze znajdzie się spora grupa osób, którym tak jak piszecie albo się nie chce, albo nie mają czasu, żeby ślęczeć w internecie i wynajdywać te super promocje. Ja to doskonale rozumem drogie panie 🙂

  • Gosia

    To pewnie też skutek ubiegłorocznych bankructw wśród biur podróży, ale ja i tak jestem za wykupieniem sobie wycieczki u touroperatora, jak się wybierze to dobrze znane, do tego można takie biuro teraz sprawdzić, poczytać opinie i raczej nie ma co się spodziewać problemów, ja już wykupiłam wycieczkę w alfa starze jakoś w maju i już za tydzień będę się wylegiwać na plaży na Krecie, ale jak ktoś woli na własną rękę to czemu nie, ja podziwiam bo przede wszystkim nie mam czasu na planowanie takiego wyjazdu.

  • Ania

    Na własną rękę nie lubię raczej wyjazdów. Jestem wygodna i lubię kiedy ktoś się mną zajmuje i zapewnia mi atrakcje. Zwłaszcza po całym roku pracy. Uwielbiam odpoczywać, relaksować się w ciepłych krajach. W tym roku marzy mi się Teneryfa, przeglądam już oferty, kilka nawet wpadło mi w oko. W alfastarze mają fajne bo mają do tego dużo wycieczek fakultatywnych, ale decyzji jeszcze nie podjęłam.


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry