Szybka porażka Janowicza w Cincinnati

AKTUALNOŚCI, SPORT, ŚWIAT, TENIS

W amerykańskim Cincinnati rozpoczął się kolejny turniej tenisowy ATP. Już w pierwszej rundzie pożegnał się z nim Jerzy Janowicz, który został wyeliminowany dość sensacyjnie przez Jamesa Blake’a.

Reprezentant Stanów Zjednoczonych wygrał z Polakiem 6:1, 7:5. Dawno żaden zawodowy tenisista tak łatwo nie rozbił Jerzego Janowicza. Wygrana 34-latka jest z pewnością dużą sensacją. W pierwszym secie było 1:1, kiedy nagle Janowicz oddał rywalowi pięć kolejnych gemów. – To niesamowite, jak on mógł przełamać tak potężne serwisy Janowicza – komentowali dziennikarze Sky Sports.

Drugi set wyglądał nieco lepiej, Polak walczył do stanu 5:5, lecz ostatecznie uległ na przewagi i przegrał całe spotkanie.

– Cieszę się, że udało mi się w końcu przełamać. Może nie jestem już najmłodszy, ale apetyt na zwycięstwa ciągle jest u mnie spory – mówił po meczu James Blake.

Turniej ATP w Cincinnati (suma nagród 3,08 mln dol.)
I runda: James Blake (USA) – Jerzy Janowicz (Polska, 16) 6:1, 7:5