Małachowski ze srebrnym medalem

AKTUALNOŚCI, POLSKA, SPORT, ŚWIAT

Piotr Małachowski do Moskwy jechał z jednym celem – chciał zostać mistrzem świata. Rekordziście Polski nie udało się jednak wywalczyć złotego krążka. Zajął drugie miejsce z wynikiem 68,36, a wyprzedził go Robert Harting.

sxc

sxc

Reprezentant Niemiec rzucił 69,11 m i po raz trzeci z kolei wywalczył mistrzostwo świata w tej konkurencji ( Berlin 2009, Daegu 2011, Moskwa 2013). Srebro Małachowskiego jest natomiast trzecim jego wicemistrzostwem o wymiarze globalnym. Ostatni raz Polak wygrał z Niemcem Hartingiem w czerwcu tego roku, jednak nie była to impreza o randze światowej. Wcześniej udała się ta sztuka tylko raz podczas mistrzostw Europy w Barcelonie (2010 r).

– Na początku finału czułem się chyba trochę zbyt pewnie. Byłem też jednak mocno zestresowany. W pierwszych próbach, które mnie nie satysfakcjonowały, nie potrafiłem niestety nic zmienić. Presja, jaką odczuwałem, spowodowała, że nic na mnie nie działało. Byłem dobrze przygotowany do mistrzostw, co pokazały ostatnie próby. Wiem, że mogłem rzucić w finale więcej, dlatego czuję niedosyt – skomentował po finale Piotr Małachowski.

A.Bielatowicz

źródło:
tvp.pl
przegladsportowy.pl
sport.pl

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry