Polska wygrywa z Turcją w eliminacjach ME

AKTUALNOŚCI, PIŁKA NOŻNA, POLSKA, SPORT, ŚWIAT

Młodzieżowa reprezentacja Polski w piłce nożnej pokonała Turcję w drugim meczu eliminacyjnym do mistrzostw Europy u-21. Nasza drużyna wygrała 3:1 po znakomitej pierwszej połowie.

Wszystkie bramki strzelane przez polskich reprezentantów padły w pierwszej części meczu. Wynik otworzył Pawłowski w ósmej minucie spotkania. W 24 min do siatki trafił Milik, po czym piłkarz Bayeru Leverkusen dołożył kolejne trafienie siedem minut później. Druga połowa nie była tak dobra i w 55 minucie Turcy zdobyli honorowe trafienie. Nie było ich stać jednak na więcej bramkowych zdobyczy.

sxc

sxc

W grupie 7 obok Polaków występują Grecja, Turcja, Malta i Szwecja. Wcześniej nasza młodzieżowa kadra rozegrała jeden mecz z Maltą, wygrany 2:0. Eliminacje przebiegają w dziesięciu grupach, z których zwycięzcy i cztery najlepsze zespoły z drugich miejsc wejdą do fazy play-off. Tam czternaście drużyn zagra w siedmiu wylosowanych parach. Zwycięzcy awansują na turniej Euro. Zapewniony udział ma już gospodarz, którym są Czesi. Trzy pierwsze drużyny tamtejszego turnieju zapewnią sobie udział na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro.