Metalist Charków zdyskwalifikowany przez UEFA

AKTUALNOŚCI, PIŁKA NOŻNA, SPORT, ŚWIAT

Ukraiński klub Metalist Charków dostał karę, wedle której nie będzie mógł występować w europejskich rozgrywkach w przyszłym sezonie. Europejska organizacja piłkarska podjęła taką decyzję z powodu rzekomego ustawiania meczów.

sxc

sxc


Drużyna z Charkowa miała zagrać z Schalke w ostatniej fazie eliminacji do przyszłorocznej Ligi Mistrzów. Miejsce ukraińskiej drużyny zajmie PAOK Thessaloniki, który został wyeliminowany właśnie przez Metalist w poprzedniej rundzie. Zdyskwalifikowana drużyna ma prawo do odwołania się od podjętej decyzji. Ekipie z Charkowa zarzucono ustawienie wyniku meczu z roku 2008 przeciwko drużynie Karpatów Lwów.

W podobnej sytuacji jakiś czas temu znalazła się drużyna Fenerbahce Stambuł, jednak turecki klub odwołał się od decyzji i czeka na ostateczne rozstrzygnięcie do 27 sierpnia. W ostatniej rundzie eliminacyjnej do Ligi Mistrzów zagra z Arsenalem Londyn. UEFA nie określiła się jeszcze co nastąpi w sytuacji, gdy odwołanie zostanie oddalone, a drużyna wyeliminuje Arsenal i zakwalifikuje się do Champions League.

A.Bielatowicz

źródło:
bbc.co.uk
foxnews.com

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry