Polska wygrywa z Danią w meczu towarzyskim

AKTUALNOŚCI, PIŁKA NOŻNA, POLSKA, SPORT

W środę reprezentacja Polski w piłce nożnej zagrała w Gdańsku towarzyski mecz z Danią. Do przerwy nasi reprezentanci przegrywali, jednak ostatecznie wygrali 3:2. Choć towarzyski, to jednak triumf ten jest bardzo ważny dla polskiej drużyny, która z Danią nie wygrała od kilkudziesięciu lat.

Mecz dla podopiecznych Waldemara Fornalika rozpoczął się fantastycznie. Już w trzeciej minucie na prowadzenie naszą drużynę wyprowadził Kamil Glik. Polacy po zdobytej bramce dość niespodziewanie zaczęli grać bardzo defensywnie. W 18. minucie po precyzyjnym uderzeniu z rzutu wolnego Eriksena, futbolówka wpadła do siatki i było 1:1. Duńczycy wyszli na prowadzenie tuż przed przerwą. Gola zdobył Braithwaite uderzeniem główką.

W drugiej części gry kluczowe okazały się dwie minuty. Najpierw stan meczu wyrównał Waldemar Sobota, który rozegrał bardzo dobre spotkanie, natomiast chwilę później bardzo silnym strzałem piłkę w siatce umieścił Zieliński.

Spotkania towarzyskie rozegrały także drużyny, z którymi Polska rywalizuje w eliminacjach do mistrzostw świata. Anglia wygrała w „świętej wojnie” na Wyspach z drużyną Szkocką 3:2, natomiast remisami 1:1 zakończyły się mecze Czarnogóry z Białorusią oraz Mołdawii z Andorą.