Triumfatorka Wimbledonu zakończyła karierę

AKTUALNOŚCI, SPORT, ŚWIAT, TENIS

Dość niespodziewaną decyzję podjęła Marion Bartoli, tenisistka, która miesiąc temu sięgała po najwyższe trofeum w londyńskim Wimbledonie. Włoszka przyznała, że ze względów zdrowotnych, była zmuszona podjąć taką decyzję.

W czasie trwającego w Cincinnati turnieju tenisowego, Bartoli przegrała pojedynek z Simoną Halep. Siódma rakieta tenisa kobiecego przegrała także z własnym zdrowiem, które uniemożliwia jej dalsze starty. Z kortu w Ohio schodziła ze łzami w oczach.

sxc

sxc


– Po 45 minutach nie mogłam wytrzymać z bólu. Znam swoje ciało i wiem, że dłużej nie dam rady. Wszyscy zapamiętają moje zwycięstwo w Wimbledonie, a nie ostatni mecz, jaki rozegrałam – powiedziała Bartoli.

-To była niezwykle trudna decyzja. Długo byłam zawodową tenisistką, spełniałam swoje marzenia. Ale dłużej już nie potrafię – zakończyła Bartoli.

Media doszukują się przyczyn problemów ze zdrowiem 28-letniej zawodniczki. Nieoficjalnie mówi się o bardzo rygorystycznym treningu, który przechodziła przez wiele lat pod okiem trenera, w osobie swojego ojca.

A.Bielatowicz

źródło:
tenisportal.com
sport.pl

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry