Nowe ekologiczne projektory Sony dla biznesu i edukacji

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, KOMPUTERY, POLSKA, TECHNOLOGIE

Trzy serie projektorów Sony – D, E i S – adresowane do sektora edukacyjnego i biznesu zostały odświeżone i wzbogacone o funkcje, które w wydatny sposób poprawią ich możliwości komunikacyjne z tabletami i smartfonami oraz podniosą efektywność.

Wszystkie nowe modele projektorów dają możliwość komunikacji bezprzewodowej z tabletami i smartfonami za pośrednictwem aplikacji VueMagic Mobile Presenter firmy Pixelworks. Aplikacja ta umożliwia sterowanie projektorem, przeprowadzanie prezentacji oraz udostępnianie zawartości przy wykorzystaniu większości tabletów i innych urządzeń mobilnych z systemem iOS 5.1.1 lub Android (od października). Oznacza to, że nauczyciele, uczniowie i inne osoby mogą uruchamiać prezentacje na tabletach lub smartfonach i za pośrednictwem WiFi łączyć się z urządzeniem.

Najnowsze interaktywne projektory Sony serii S do wyświetlania obrazu z bardzo małej odległości oferują nowe możliwości integracji. Bardzo atrakcyjną funkcją jest automatyczna kalibracja, rejestracja obrazu, a także możliwość przeprowadzania wideokonferencji.

fot. sony

fot. sony


Inne funkcje nowych 11 projektorów z serii D, E i S to np. automatyczne przyciemnianie lampy, przy którym urządzenie odbiera sygnał statyczny oraz automatyczna regulacja jasności lampy w zależności od jasności wyświetlanego obrazu. Nowe funkcje zmniejszają zużycie energii i wydłużają okres eksploatacji. Dzięki temu projektory działają efektywniej i bardziej ekonomicznie. Popularny tryb wyłączania obrazu zmniejsza pobór mocy do 30%, co zwiększa żywotność lampy i redukuje koszty. Wyeliminowano też konieczność całkowitego wyłączania, a następnie ponownego włączania projektora, co zwiększało pobór mocy i bywało czasochłonne.

„Wzbogacenie projektorów z serii D, E i S o aplikację VueMagic Mobile Presenter firmy Pixelworks umożliwiającą komunikację z urządzeniami mobilnymi oceniam jako bardzo dobry krok – mówi Aleksandra Jasińska Channel Account Manager z Sony Professional Europe Displays – Ogromny wzrost zainteresowania tabletami i smartfonami oraz ich dostępność nakłada na producentów wyświetlaczy konieczność wprowadzania innowacyjnych rozwiązań, które będą podnosiły możliwości eksploatacyjne i komunikacyjne.”

Nowe modele z serii D to: VPL-DX126, DW126 i DW146. Są one dostępne od sierpnia w cenach detalicznych już od 2 250 złotych.

Nowe modele z serii E to: VPL-EX226, EW226, EX246, EW246, EX276 i EW276. Są one dostępne od lipca w cenach detalicznych już od 2 200 złotych.

Nowe modele z serii S to: VPL-SW526C i VPL-SW536C. Są one dostępne od lipca w cenach detalicznych już od 6 300 złotych.

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry