ATIV One 7 nowy multimedialny komputer od Samsunga

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, KOMPUTERY, POLSKA, TECHNOLOGIE

Najnowszy produkt : Samsung ATIV One 7 zapewnia nie tylko wysoką wydajność, ale też zupełnie nową jakość wrażeń z użytkowania. Urządzenie wykorzystuje innowacyjne funkcje nawigacji, takie jak sterowanie komputerem za pomocą 10-punktowej matrycy dotykowej lub wydawanie poleceń za pomocą gestów dłoni. Czyni to korzystanie z komputera wyjątkowo wygodnym i funkcjonalnym oraz zapewnia całkowicie nowe spektrum możliwości dla wszystkich użytkowników, niezależnie od wieku.
samsung-aitvAIO
Dzięki systemowi operacyjnemu Windows 8 ATIV One 7 wyposażony jest w najbardziej zaawansowane i wygodne funkcje. 10-punktowy ekran wielodotykowy to technologiczny przełom w dziedzinie interaktywności, który wyprzedza tradycyjne rozwiązania dwupunktowe, umożliwiając sterowanie komputerem za pomocą wszystkich dziesięciu palców. Zwiększona czułość pozwala użytkownikom cieszyć się wszystkimi możliwościami najnowszych aplikacji rozrywkowych, lub wykonywać zaawansowaną edycję treści. Najmłodsi korzystający z aplikacji dla dzieci nie będą już męczyć się szukając odpowiednich klawiszy na klawiaturze – teraz obsłużą każdy program po prostu dotykając dłońmi ekranu.

W zestawie ATIV One 7 znajduje się także bezprzewodowa klawiatura i mysz. Brak klawiszy numerycznych na klawiaturze sprawia, że pisanie jest łatwiejsze i wygodniejsze zapewniając większą przestrzeń dla dłoni i swobodę ruchu palców. Cztery specjalne skróty klawiszowe Windows 8 gwarantują też szybki dostęp do najczęściej używanych aplikacji.

Gwarancją wysokiej wydajności ATIV One 7 jest procesor Intel Core i7-3770T oraz 8 GB pamięci operacyjnej RAM. Zaawansowany procesor graficzny AMD Radeon HD7850M i dysk twardy o pojemności aż 1 TB pozwalają cieszyć się treściami w szerokiej gamie formatów i umożliwiają płynne odtwarzanie, edytowanie, tworzenie i zapisywanie treści.Aby sprostać wymaganiom użytkowników w zakresie w najwyższej jakości dźwięku, ATIV One 7 został też wyposażony w zestaw dwóch głośników o łącznej mocy 14 W.

Wbudowany tuner cyfrowy, duży ekran o przekątnej 27 cali, który zapewnia kąt widzenia aż 178 stopni oraz możliwość sterowania urządzeniem za pomocą pilota sprawiają, że ATIV One 7 z powodzeniem może pełnić funkcję nowoczesnego, interaktywnego domowego telewizora. Wbudowany napęd DVD zapewnia doskonałą jakość wyświetlanych treści w jakości Full HD.

ATIV One 7 harmonijnie wkomponowuje się w przestrzeń i pozwala zaoszczędzić miejsce. Nowe urządzenie wyróżnia się stylową, metaliczną podstawą w kształcie łuku, ultra-cienkim monitorem z wytrzymałą metalową krawędzią oraz jednolitą, czarną, błyszczącą powierzchnią ekranu. ATIV One 7 prezentuje się doskonale w każdym domu lub biurze.

Komputery z rodziny ATIV one zostały wyposażone w preinstalowane oprogramowanie do edycji zdjęć, Adobe Photoshop Elements 11. Teraz, po powrocie z wakacji czy wypadu na weekend nie musimy się martwić w jakim programie dokonamy edycji lub korekt zdjęć całej rodziny.

Co więcej, ATIV Lite, podobnie jak wszystkie pozostałe urządzenia z rodziny ATIV, umożliwia korzystanie z darmowej przestrzeni w chmurze. Bitcasa, czyli bardzo popularna aktualnie chmura konsumencka, oferuje aż 10 GB miejsca do wykorzystania. Jest to możliwe dzięki preinstalowanej aplikacji Bitcasa, widocznej na komputerze jako dysk twardy „Bitcasa”. Dzięki temu otrzymujesz dostęp do dodatkowej przestrzeni dyskowej – z urządzeń z systemem Windows/Android.

Co ważne, użytkownicy notebooków Samsung ATIV, przez pierwsze dwa miesiące zyskują nieograniczoną i całkowicie bezpłatną przestrzeń do przechowywania swoich danych (po upływie dwóch miesięcydane powyżej 10 GB są jedynie danymi do odczytu, bez możliwości ich edycji).

Do przechowywania multimediów w chmurze służy też Samsung HomeSync. Bez względu na to, gdzie jesteśmy, zgromadzi i przechowa dla nas zbiory zdjęć i filmów o wielkości do 1TB. HomeSync umożliwia uruchomienie gier, wyświetlimy filmy i programy telewizyjne na dużym ekranie telewizora, bezpośrednio z dysku.

Sugerowana cena detaliczna nie jest niestety przyjemna: Samsung ATIV One 7 będzie kosztować około 8,699 PLN

Powiązane wpisy

  • Maniek

    Dział marketingu musiał mieć niezłą imprezę jak ustalali cenę 🙂


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry