Legia w Lidze Europy, Liga Mistrzów poczeka na następny rok

AKTUALNOŚCI, PIŁKA NOŻNA, POLSKA, SPORT

Marzenia o awansie do fazy grupowej Ligi Mistrzów Polscy kibice po raz kolejny będą musieli odłożyć na kolejny rok. Legia Warszawa, która była bardzo bliska awansu, ostatecznie nie zdołała pokonać w dwumeczu Steauy Bukareszt. Mecz zakończył się rezultatem 2:2 i dzięki większej liczbie strzelonych bramek na wyjeździe, to właśnie klub ze stolicy Rumunii awansował do Champions League.

Pierwszy mecz w stolicy Rumunii zakończył się dla Legii dość korzystnym wynikiem 1:1. Pojedynek przy Łazienkowskiej rozpoczął się jednak bardzo źle dla polskiego klubu. Już po dziewięciu minutach Legioniści przegrywali 2:0 po bramkach Stanciu i Piovaccariego. W 27. minucie spotkania gola kontaktowego zdobył Radović, natomiast wyrównał w dziewięćdziesiątej Jakub Rzeźniczak, jednak do awansu potrzebne było jeszcze jedno trafienie. O wszystkim zadecydowała zasada zdobytych bramek na wyjeździe, bowiem stan dwumeczu to 3:3.

Poza klubem rumuńskim awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów we wtorek wywalczyły drużyny Arsenalu Londyn, Schalke, FC Basel i Austrii Wiedeń. Legia zagra natomiast w fazie grupowej Ligi Europejskiej.