Kasprzak wywalczył awans do Grand Prix

AKTUALNOŚCI, POLSKA, SPORT, ŚWIAT, ŻUŻEL

Kilka dni temu na torze żużlowym w brytyjskim Poole odbył się turniej Grand Prix Challenge, który dał przepustkę trzem zawodnikom do przyszłorocznego cyklu Grand Prix. Awans wywalczył m.in. Krzysztof Kasprzak.

sxc

sxc


Reprezentant Polski jest w tym roku pełnoprawnym uczestnikiem cyklu, jednak ma małe szanse, by znaleźć się w pierwszej ósemce i zapewnić udział w przyszłym roku. Drugie miejsce w Poole gwarantuje mu jednak starty w GP również za rok. Obok Polaka do cyklu awansowali Kenneth Bjerre oraz Niels Kristian Iversen. Ten ostatni ma duże szanse, by znaleźć się w tym roku w pierwszej ósemce klasyfikacji generalnej. Dzięki temu awans do przyszłorocznej serii wywalczyłby Martin Smoliński, reprezentant Niemiec, który w Poole wywalczył czwarte miejsce. Podczas turnieju słabo zaprezentowali się Maciej Janowski i Piotr Pawlicki.

W przyszłorocznym cyklu Grand Prix wystartuje najlepsza ósemka z tego sezonu, trzech szczęśliwców z turnieju Challenge (bardzo możliwy awans Martina Smolińskiego), a także czterech żużlowców, którzy otrzymają stałe dzikie karty. Jedno miejsce będzie zarezerwowane dla przechodniej dzikiej karty, którą na każdy turniej będzie otrzymywał inny zawodnik.

A.Bielatowicz

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry