Kto podbije polski rynek mody dzięki programowi ”Projektanci na start”

AKTUALNOŚCI, MEDIA, POLSKA, ROZRYWKA, SERIALE TV, TELEWIZJA

Nowatorskie podejście do mody, świetny warsztat krawiecki, wyjątkowa umiejętność łączenia różnorodnych tkanin, oryginalne pomysły – tego z pewnością nie zabrakło uczestnikom castingów do talent show „Projektanci na start”. Aneta Kręglicka (przewodnicząca jury) oraz pozostali jurorzy – Marek Straszewski i Mona Kinal mieli twardy orzech do zgryzienia.

fot. atm grupa

fot. atm grupa

Do Centrum Promocji Mody w Łodzi przyjechała setka osób z całej Polski i nie tylko. Swoich sił w programie chcieli spróbować zarówno projektanci z dużych miast, jak i z mniejszych miasteczek – m.in. z Warszawy, Krakowa, Poznania, Zabrza, Rzeszowa, Gdańska, Dobrzycy, Słubic, Głogowa, Rybnika. Byli nawet projektanci z Tel Awiwu i Londynu. A wśród nich prawdziwe talenty i osobowości. Monę Kinal zachwycił m.in. Piotr, który zaprezentował wielofunkcyjną kolekcję basic, w tym na przykład koszulkę, która jednocześnie może być sukienką i szalem oraz Kamil z propozycją świetnie skrojonych płaszczy i marynarek. Marka Straszewskiego rozbawiła ozdobna tiulowa sukienka, przypominająca mu ukochane kreacje jego 4-letniej córki. Swoim optymizmem spore emocje jurorów wzbudziła też projektantka na co dzień pracująca w dużej korporacji odzieżowej, zajmująca się tam jedynie dodatkami. Niezwykle intrygujący był najstarszy projektant na castingu – 54-latek, który w wieku 45 lat skończył ASP.

Pojawilo sie też wiele innych ciekawych osobowości, dla których projektowanie to pasja. Wszyscy zaproszeni bardzo rzetelnie i profesjonalnie przygotowali się do castingu. Przywieźli więcej pomysłów niż oczekiwali organizatorzy. Niektórzy zabrali ze sobą modeli, a także bliskich i przyjaciół. Przed trzyminutową prezentacją szlifowali wystąpienia i kreacje do ostatniej chwili. Nie mieli tremy przed kamerą. Jurorzy byli zachwyceni różnorodnością kreacji, które przywieźli. Było sporo mody streetowej, ubrań casualowych, ale też kreacji minimalistycznych i eleganckiej klasyki. Pojawiło się również wielu twórców mody scenicznej i teatralnej oraz mniej lub bardziej spektakularne kreacje na czerwony dywan. Niektóre z propozycji nadawały się do natychmiastowego wprowadzenia do sprzedaży.

Dlatego jurorzy talent show ”Projektanci na start” nie mają wątpliwości, że program wylansuje nowe nazwiska i marki, które już niebawem zabłysną na polskim rynku mody. W gronie setki osób, które przyjechały na castingi dostrzegli i świetnie zapowiadających się projektantów. – Reprezentuję stronę biznesową – mówi Mona Kinal, Fashion Director Mostrami.pl, nowoczesnego sklepu internetowego z ofertą najlepszych polskich projektantów. – W programie szukam projektantów, którzy w swojej pracy nie ograniczają się wyłącznie do aspektów twórczych, ale myślą kompleksowo – o sprzedaży, promocji, marce. Takich, którzy swoją pracę traktują poważnie i myślą perspektywicznie, bez względu na to ile mają lat. Takich, którzy projektują rzeczy do noszenia, z myślą o konkretnym odbiorcy, tworzą produkty, które są lub będą warte swojej ceny, a płaci się m.in. za materiał, jakość wykonania oraz wykończenia, oryginalność projektu. Szukam tworców, którzy w programie pod okiem specjalistów – tak jurorów jak i doświadczonych projektantów – rozwiną swoje umiejętności, by w rezultacie z powodzeniem wejść do grona najlepszych w branży – podkreśla.

Z kolei Aneta Kręglicka, przewodnicząca jury wskazuje: – Za sukcesem marek nie stoi wyłącznie geniusz designera, dyrektora kreatywnego, inwestycja czy grono ekspertów – mówi Aneta Kręglicka, przewodnicząca jury. – Sukces marki wynika z połączenia praw marketingu, dokładnej analizy coraz bardziej wymagającego klienta oraz realnych założeń sprzedażowych. Pomysł i determinacja to nie wszystko, przede wszystkim liczy się marketing. Chcemy pomóc projektantom również w tym obszarze. „Projektanci na start” to nie tylko talent show, to program ekspercki, dający uczestnikom szansę prezentacji i wypromowania się, ale również umożliwiając im rozwój i naukę – podkreśla.

– Ich biznesowy sukces może w przyszłości zmienić polską ulicę, która ciągle jest za szara, nudna i po prostu brzydka. Dlatego dla mnie tak ważny jest wymiar estetyczny. Tutaj będę bezkompromisowy – mówi Marek Straszewski. Musimy o tym pamiętać, żeby w przyszłości, wychodząc z domu nie żałować swoich wyborów – dodaje, żartując Straszewski.

Jurorzy są zgodni, że podczas castingów pojawiło się wiele utalentowanych osób, których prace i prezentacja udowodniły, że są na dobrej drodze, by wejść na rynek komercyjny. – Są zdeterminowani, zdolni, błyskotliwi, odpowiedzialni i pracowici – przekonuje Mona Kinal. – Mają pomysł na siebie i swoją pracę. Do ścisłej 12-ki wybraliśmy tych najlepszych– nie kryje zadowolenia z castingów Mona Kinal.

Zmagania tej najciekawszej dwunastki będzie można śledzić w FOX Life już w październiku. Program ”Projektanci na start” to pierwszy taki na rynku polski modowy talent show o zmaganiach projektantów. Jest również pierwszą lokalną produkcją stacji FOX Life, którą realizuje ATM Grupa SA. Program poprowadzi Marcelina Zawadzka, od dziesięciu lat modelka, zdobywczyni korony Miss Polonia. Natomiast udział w „Projektantach na start” to bilet do kariery w świecie mody. Na zwycięzcę czeka m.in. autorski pokaz na Designer Avenue podczas Fashion Week Poland w Łodzi, kontrakt z Mostrami.pl – nowoczesnym sklepem internetowym z ofertą najlepszych polskich projektantów oraz promocja na łamach magazynu InStyle.

źródło: fox/atm

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry