Willian piłkarzem Chelsea Londyn

AKTUALNOŚCI, PIŁKA NOŻNA, SPORT, ŚWIAT

Kontrakt Brazylijczyka Williana z Anży Machaczkała do Chelsea Londyn w końcu doszedł do skutku. Londyńczycy za pomocnika zapłacili 38 milionów funtów i podpisali z nim pięcioletnią umowę.

O ewentualnym odejściu Williana z rosyjskiego klubu mówiło się już od jakiegoś czasu. Sulejman Kerimow, właściciel Anży, zapowiedział bowiem drastyczne cięcia finansowe. Brazylijczyk był łączony także z Tottenhamem i Liverpoolem, jednak ostatecznie wybrał Chelsea.

stock.xchng

stock.xchng


– Jestem bardzo szczęśliwy z tego, że tu jestem. Moim marzeniem było grać w takim klubie jak Chelsea. To jeden z największych klubów na świecie. Będę pracował w nim z jednym z najlepszych trenerów. Już nie mogę się doczekać pierwszych treningów i meczów – mówił Willian na łamach oficjalnej strony Chelsea kilka chwil po podpisaniu kontraktu.

25-latek będzie występował z numerem 22. Jest nominalnym ofensywnym pomocnikiem. Zanim trafił do rosyjskiej Anży, wcześniej grał przez pięć lat w Szachtarze Donieck. Karierę rozpoczynał natomiast w Sao Paulo.

A.Bielatowicz

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry