Nowy kanał walczy o miejsce w MUX-1

AKTUALNOŚCI, MEDIA, POLSKA, TELEWIZJA

Prawdopodobnie już we wrześniu Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji rozstrzygnie konkurs na nowe kanały naziemnej telewizji cyfrowej. 11 nadawców walczy jeszcze o miejsce przeznaczone na kanał edukacyjny oraz filmowy.

Spółka Mediasat wystartowała w konkursie na MUX-1 z filmowym kanałem Kino 5. Projekt kanału oparty jest na założeniu stworzenia nowej jakości stacji filmowej, którego oferta nie skupia się wyłącznie na przebojach kinowych z najbardziej popularnymi gatunkami filmowymi jak komedie czy filmy sensacyjne, ale przede wszystkim dostarcza pełną wiedzę i najszerszą gamę możliwości obejrzenia premier i klasycznych filmów polskich oraz kina europejskiego.

stock.xchng

stock.xchng

„Kluczowym założeniem projektu telewizji Kino 5 jest oparcie go na polskiej produkcji telewizyjnej, co jest bezpośrednią odpowiedzią na zapotrzebowanie polskich widzów, których preferencje coraz bardziej zmierzają w kierunku lokalnej oferty programowej albo takiej, która posiada polski kontekst. W każdej fazie realizacji projektu telewizja Kino 5 będzie korzystała ze wsparcia i stałego zaangażowania najznakomitszych polskich twórców filmowych i producentów telewizyjnych.” – mówi Jarosław Burdek, dyrektor programowy Tele5.

Aby osiągnąć zamierzony cel, telewizja Kino 5 będzie aktywnie uczestniczyć w przygotowywaniu i realizacji polskiej produkcji telewizyjnej, filmowej i serialowej, wspierać wszelkie akcje społeczne mające na celu ochronę własności intelektualnej polskich twórców oraz promować przeglądy, festiwale i wszelkie inne imprezy kulturalne związane z polską kinematografią.

W ramówce telewizji Kino 5 dominującą rolę będą pełniły najciekawsze i docenione przez krytykę filmy polskie i europejskie, znajdą się także cykle dokumentalne i reporterskie, prezentujące najważniejsze wydarzenia filmowe sezonu ze szczególnym uwzględnieniem produkcji polskich i kina europejskiego. Ważnym elementem ramówki stacji będą także pozycje około filmowe czy traktujące szerzej tematykę filmową, np. program poświęcony prezentacji najciekawszej muzyki filmowej czy cotygodniowy kulturalno-rozrywkowy talk show, w którym prowadzący będą się spotykać z aktorami, twórcami i krytykami filmowymi.

Walory edukacyjne stacji będą podkreślone nie tylko poprzez projekcje specjalnie wyselekcjonowanych tytułów filmowych, ale również dzięki programowi poświęconemu historii rozwoju kina polskiego i światowego.
W ramach podnoszenia walorów interaktywnych stacji i przyjęcia strategii „blisko polskiego widza i jego oczekiwań”, telewizja Kino 5 zaproponuje stałe pasmo filmowe, którego zawartość będą mogli wybierać sami widzowie.

„Zapewniamy prawdziwy pluralizm źródeł informowania – wszyscy inni startujący albo już należą do dużych grup medialnych, albo chcą współpracować z takimi podmiotami, nie tylko związanymi z telewizją. Jako nadawca prawdziwie niezależny, zapewniamy większą konkurencję na rynku telewizyjnym.” – mówi Andrzej Muras, prezes spółki Mediasat.

źródło: mediasat

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry