Rozbity Śląsk Wrocław, szczęście APOEL-u

AKTUALNOŚCI, PIŁKA NOŻNA, POLSKA, SPORT

Już po losowaniu ostatniej rundy eliminacji do fazy grupowej Ligi Europejskiej wiadomo było, że przed piłkarzami Śląska bardzo trudny rywal. Niestety, dla drużyny z Dolnego Śląska potwierdziły się wszelkie złe prognozy. Wrocławianie przegrali z Sewillą w dwumeczu aż 9:1, natomiast drugi pojedynek zakończył się rezultatem 0:5.

Strzelanie na stadionie we Wrocławiu rozpoczął w 22. minucie Rakitić. Wynik na 2:0 jeszcze w pierwszej połowie podwyższył Carlos Bacca, który trafiał do siatki również w drugiej części gry. Dwa pozostałe gole zanotowali na swoich kontach Jairo Samperio oraz Diego Perotti.

Mimo druzgocącej przegranej Śląsk Wrocław mógł liczyć jeszcze na szczęście w losowaniu. Spośród bowiem 30 wyeliminowanych drużyn wylosowano jedną szczęśliwą, która zastąpi w fazie grupowej Fenerbahce Stambuł, wyeliminowane z powodu korupcji. Ślepy los wskazał jednak na APOEL Nikozję i to cypryjski klub rzutem na taśmę dołącza do stawki drużyn, które zmierzą się w fazie grupowej Ligi Europy.