Radwańska w IV rundzie US Open

AKTUALNOŚCI, SPORT, ŚWIAT, TENIS

W piątek swój kolejny mecz w wielkoszlemowym turnieju US Open, rozegrała Agnieszka Radwańska. Polka w dwóch setach pokonała Rosjankę Anastazję Pawliuczenkową. Wynik meczu to 6:4, 7:6 (1).

Pierwszy set raczej układał się po myśli naszej zawodniczki. Co prawda Rosjanka zdołała wyrównać stan seta na 4:4, jednak dwa kolejne gemy należały już do krakowianki. Źle natomiast rozpoczęła się dla Radwańskiej druga partia meczu. Polka przegrała już w pierwszym gemie swoje podanie. Nasza tenisistka zdołała przełamać w następnym gemie Rosjankę, lecz w dalszych seriach mecz był bardzo wyrównany. O decydującym rozstrzygnięciu musiał zadecydować tie-break, w którym ostatecznie Agnieszka Radwańska udowodniła swoją wyższość.

O ćwierćfinał nasza reprezentantka powalczy z inną Rosjanką, Jekateriną Makarową, która wyeliminowała z dalszej rywalizacji Sabine Lisicki. W latach 2007, 2008 i 2012 Polka odpadała z US Open właśnie na etapie 1/8 finału.