Superpuchar Europy dla Bayernu Monachium

AKTUALNOŚCI, PIŁKA NOŻNA, SPORT, ŚWIAT

Zwycięzca ubiegłorocznych rozgrywek Ligi Mistrzów oraz triumfator Ligi Europy ponownie spotkały się na neutralnym terenie. Na Eden Arena w Pradze lepsi okazali się piłkarze Bayernu Monachium, którzy wygrali z Chelsea po serii rzutów karnych.

Mecz bardzo dobrze rozpoczęła londyńska Chelsea. Już w ósmej minucie na prowadzenie swój zespół wyprowadził Fernando Torres, który pięknym strzałem pokonał Neuera. Bawarczycy zdołali wyrównać stan meczu tuż po rozpoczęciu drugiej części gry, po strzale z dystansu Ribery’ego. To Bayern przeważał na boisku w podstawowym czasie gry, jednak nie potrafił tego wykorzystać. Na domiar złego dla Chelsea, tuż przed końcem regulaminowego czasu gry, boisko po drugiej żółtej kartce, musiał opuścić Ramires. Rezultat nie uległ jednak zmianie i konieczna była dogrywka.

sxc

sxc

Podobnie jak pierwszą połowę meczu, tak również dogrywkę Chelsea rozpoczęła znakomicie. Zaledwie trzy minuty po pierwszym gwizdku, w dodatkowym czasie gry, Eden Hazard strzelił bramkę na 2:1, po bardzo ładnej akcji indywidualnej. Kiedy wydawało się, że Chelsea utrzyma korzystny wynik, tuż przed końcem dogrywki wyrównał Javi Martinez i o wszystkim miały zadecydować rzuty karne.

Serię jedenastek na swoją korzyść rozstrzygnęli gracze Bayernu. W ostatniej kolejce rzutów karnych nie wykorzystał swojej próby Romelu Lukaku. Tym samym Bawarczycy zdobyli Superpuchar Europy.