Torunianie bliżej finału Ekstraligi

AKTUALNOŚCI, POLSKA, SPORT, ŻUŻEL

W sobotę na toruńskiej Motoarenie odbył się pierwszy z półfinałów rozgrywek o Drużynowe Mistrzostwo Polski na żużlu. W konfrontacji pomiędzy Unibaxem Toruń a Włókniarzem Częstochowa, lepsi okazali się gospodarze i to oni aktualnie są bliżej finału. Przewaga nie jest jednak duża, dlatego też w rewanżu wszystko będzie możliwe.

sxc

sxc


„Anioły” z Torunia wygrali 49:41. Komplet punktów dla miejscowej drużyny zdobył Tomasz Gollob. Bardzo dobrze prezentowali się również Paweł Przedpełski i Adrian Miedziński. Dużo poniżej oczekiwań pojechał natomiast Ryan Sullivan.

Do bardzo groźnej kolizji doszło w biegu siódmym, w którym też ucierpiał zawodnik częstochowskiego klubu, Emil Sajfutdinow. Rosjanin nie był w stanie kontynuować zawodów, a pierwsze doniesienia mówiły nawet o złamaniu ręki. Z pewnością utrata lidera była jedną z przyczyn, przez którą Włókniarz nie zdołał powalczyć o zwycięstwo. Występ Sajfutdinowa w rewanżu stoi pod znakiem zapytania. W drużynie częstochowskich „Lwów” dobrze zaprezentowali się Grigorij Łaguta, a także Michael Jepsen Jensen.

A.Bielatowicz

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry