Europejska Noc Literatury

AKTUALNOŚCI, POLSKA, ROZRYWKA, WYDARZENIA KULTURALNE

Dzięki temu, że Wrocław uczestniczy w programie Europejskiej Stolicy Kultury 2016, 21 września br. właśnie we Wrocławiu odbędzie się Noc Literatury. Udział w przedsięwzięciu wezmą również takie europejskie miasta jak m.in. Lizbona, Dublin, Praga. Hasło przewodnie tego międzynarodowego projektu to „Jedna noc – wiele doświadczeń”, podczas którego zostaną zaprezentowane dzieła literackie z 10 różnych państw europejskich.

stock.xchng

stock.xchng


Będą to prezentacje wyjątkowe, ponieważ w formie odczytów prowadzonych przez znane postacie polskiej sfery kulturalnej – m.in. Olgę Tokarczuk, Bartłomieja Topę, Ewę Skibińską, ale również przez językoznawcę i prof. Uniwersytetu Wrocławskiego Jana Miodka. Wiodącym motywem Nocy Literatury jest podróż – podróż zarówno w wyobraźni, jak i po tzw. „mapie czytania”.

Czytania powieści odbędą się w różnych 10 miejscach wg harmonogramu, dającego uczestnikom możliwość wysłuchania wszystkich tekstów w całości. Zaplanowano również warsztaty dla najmłodszych, kiermasze książkowe, happeningi, konkursy, specjalny spektakl i pokaz filmowy. Noc Literatury, po raz pierwszy organizowana w Polsce, ma na celu rozpowszechnienie czytelnictwa i zapoznanie z twórczością autorów do tej pory nietłumaczoną.

Katarzyna Kupczyk

źródło: http://www.wro2016.pl/czytaj/europejska-noc-literatury-po-raz-pierwszy-w-polsce/

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry