Se-ma-for zakończył selekcję

AKTUALNOŚCI, FILM, POLSKA, ROZRYWKA, WYDARZENIA KULTURALNE

Wydarzenia Se-ma-for Festival odbędą się w dniach 9-13 października br. w Łodzi, głównie w Domu Kultury oraz Muzeum Animacji. Organizatorzy tego corocznego festiwalu filmowego, poświęconego animacji poklatkowej, zakończyli preselekcję. Spośród nadesłanych 200 filmów wybrali 62 filmy, które wystartują w Międzynarodowym Konkursie na Najlepszą Animację Stop Motion.
semafor-festival
Zostaną one podzielone wg kategorii: profesjonalnej, studenckiej i filmów dla dzieci. W Konkursie na Najlepszą Polską Animację będzie ze sobą rywalizowało 27 filmów.

Tegoroczny festiwal baczną uwagę zwróci na animację francuską, dzięki temu, że to właśnie Francja posiada długą tradycję animacji i tam odbyła się premiera pierwszego filmu animowanego na świecie. W jury stworzonym z międzynarodowych sław zasiądą takie osoby jak Brian A. Miller, General Manager Cartoon Network Studio; Rene Chernier, producent wykonawczy French Animation and Youth Studio w National Film Board of Canada.

Se-ma-for po raz pierwszy odbył się w 2010 roku dzięki inicjatywie Fundacji Filmowej Se-ma-for i od tamtej pory festiwal odbywa się z powodzeniem, jest atrakcyjnie poszerzany o konkursy i warsztaty.

Katarzyna Kupczyk
źródło: http://www.festival.se-ma-for.com/

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry