Decydujący mecz z Czarnogórą dziś wieczorem

AKTUALNOŚCI, PIŁKA NOŻNA, POLSKA, SPORT

Już dziś o godzinie 20:45 na Stadionie Narodowym w Warszawie polska reprezentacja w piłce nożnej zagra z Czarnogórą. Będzie to spotkanie o wszystko dla naszej reprezentacji i tylko zwycięstwo pozwoli wciąż mieć nadzieję na awans do przyszłorocznego mundialu.

Wielu zastanawia na jakie rozwiązanie w meczu z Czarnogórą zdecyduje się trener Fornalik. W większości wcześniejszych meczów Polacy grali dwoma defensywnymi pomocnikami, którymi zazwyczaj byli Krychowiak i Polański. W meczu towarzyskim z Danią spróbowano jednak wariantu z jednym takim pomocnikiem i przyniósł on pożądane efekty. Gra była szybsza i bardziej ofensywna. Z Czarnogórcami trzeba wygrać, więc wydaje się, że Waldemar Fornalik będzie musiał zaryzykować.

fot. Przemysław Jahr

fot. Przemysław Jahr

– Tylko zwycięstwo przedłuża nasze szanse na wyjście z grupy, remis automatycznie je wyklucza. Po tym co widzę na treningach, jestem przekonany, że damy radę. Przed rokiem nie było mnie w Podgoricy (2:2), wtedy nawet nie myślałem o dorosłej kadrze, ale oglądałem fragmenty tamtego spotkania. Co prawda, zbyt wielu informacji o Czarnogórcach nie mam, czekam na szczegółową odprawę, ale największe gwiazdy – Mirko Vucinica i Stevana Jovetica – znam z ligi włoskiej – powiedział dla Polskiej Agencji Prasowej Piotr Zieliński, jedna z nadziei polskiej reprezentacji.

Wierzę, że wygramy i namieszamy jeszcze w tabeli. Jak zdobędziemy komplet punktów, to zrobi się ciekawie – mówi Roman Kosecki, były reprezentant Polski, obecny wiceprezes PZPN.

Aktualnie Czarnogóra jest liderem naszej grupy eliminacyjnej z czternastoma punktami na koncie i jednym meczem rozegranym więcej. Dalej są Anglicy i Ukraińcy, natomiast na czwartej lokacie plasuje się Polska. W najbliższej kolejce oprócz polsko-bałkańskiego pojedynku, Ukraina zmierzy się z San Marino, a Anglia zagra Mołdawią.

A.Bielatowicz

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry