Dramat polskich koszykarzy

AKTUALNOŚCI, POLSKA, SPORT, ŚWIAT

Zabrakło czterech sekund, by polscy koszykarze mogli cieszyć się ze zwycięstwa nad reprezentacją Czech w drugim meczu EuroBasketu 2013. Ostatecznie Polska przegrała 69:68.

Pierwsza kwarta była wręcz wyśmienita w wykonaniu Polaków. Po pierwszej rundzie prowadzili oni 25:12. Później było jednak coraz gorzej. W drugiej kwarcie Czesi zdołali ograniczyć Lampego oraz Gortata, a co więcej, mnóstwo punktów zdobywał dla naszych sąsiadów Jan Vesely.

Czesi odrobili przewagę, a w pewnym momencie wyszli nawet na prowadzenie. Wtedy nasz zespół do walki poderwał Michał Ignerski, zmiennik Macieja Lampego. Wydawało się, że Polska nie może przegrać tego meczu. Jeszcze minutę przed końcem mieliśmy pięć punktów przewagi. Ostatnie fragmenty meczu były paradą Lubosa Bartona, który najpierw zbliżył Czechów na dwa punkty do naszej reprezentacji, po rzucie za trzy punkty, po czym na cztery sekundy przed końcowym gwizdkiem, ponownie rzucił zza łuku i dał zwycięstwo swojej drużynie.

Polska jak na razie ma na koncie dwie porażki i szanse na wyjście z grupy stopniały do minimum. Kolejny mecz nasza drużyna rozegra w sobotę z Chorwacją.