Prezydent zachęca do czytania

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, MEDIA, POLSKA, ROZRYWKA, WYDARZENIA KULTURALNE

Bronisław Komorowski już po raz drugi zachęca Polaków do wzięcia udziału w akcji „Narodowe czytanie”, promując dzieła wybitnych polskich pisarzy, znaczących dla rozwoju polskiej kultury. Akcję zainicjował w 2012 roku, zachęcając do publicznego czytania twórczości Adama Mickiewicza. Tegoroczna edycja, która odbędzie się 7 września, została poświęcona twórczości Aleksandra Fredry, komediopisarza i poety.

sxc

sxc


Uczestnicy akcji powinni zorganizować w dowolnie wybranym przez siebie miejscu głośne czytanie przynajmniej jednego dzieła Fredry w całości dla dużej grupy słuchaczy, a informacje o tym wydarzeniu przesłać mailowo na adres Kancelarii Prezydenta Rzeczpospolitej Polski (narodoweczytanie@prezydent.pl lub fredro2013@prezydent.pl), aby zostały odnotowane na specjalnej podstronie wydarzenia. Na stronie dostępna jest lista miast, biorących udział w wydarzeniu.

Celem akcji jest nie tylko popularyzacja czytelnictwa i przypomnienie o wartości dzieł polskich pisarzy, ale również obudzenie ducha zbiorowej tożsamości Polaków, poszerzanie obrazu polskiej kultury i podkreślenie tego, jak ważna jest poprawna polszczyzna.
Katarzyna Kupczyk

źródła: http://www.prezydent.pl/kancelaria/narodowe-czytanie/aleksander-fredro/ , http://www.prezydent.pl/kancelaria/narodowe-czytanie/

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry