Europejskie Dni Dziedzictwa 2013

AKTUALNOŚCI, POLSKA, ROZRYWKA, WYDARZENIA KULTURALNE

Hasłem przewodnim XXI edycji Europejskich Dni Dziedzictwa 2013 jest „Nie od razu Polskę zbudowano”, nawiązujące do historii budowania państwowości polskiej już od X wieku w sensie materialnym oraz symbolicznym, polegającym na budowaniu polskiej tożsamości. EDD 2013 odbędą się w dwa weekendy – 7-8 i 14-15 września. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego zadecydował, że uroczysta inauguracja odbędzie się w Opactwie Cysterskim w Wąchocku 7 września.
EDD-logo
O tematyce XXI edycji EDD 2013 zadecydowała tegoroczna 150-letnia rocznica powstania styczniowego, wobec której szczególna uwaga zostanie zwrócona na powstania narodowowyzwoleńcze, ważne dla historii Polski. Organizatorzy zapowiadają również skupienie się na rozwoju gospodarczym, społecznym i ekonomicznym, stanowieniu prawa, edukacji, szeroko pojętej kulturze i architekturze.

Podczas wydarzenia w wielu polskich miastach będą dostępne rozmaite atrakcje: wycieczki edukacyjne i autokarowe, rekonstrukcje historyczne, ukazujące kulturę wieków średnich, sztukę wojenną, szczegóły dawnych technik budowlanych, jak i czasy powstania styczniowego. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w prelekcjach i wykładach powiązanych z zwiedzaniem.

Katarzyna Kupczyk
źródło: http://www.edd.nid.pl/

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry