Pech w końcówce i tylko remis z Czarnogórą

AKTUALNOŚCI, PIŁKA NOŻNA, POLSKA, SPORT

Remisem 1:1 zakończył się mecz pomiędzy reprezentacjami Polski i Czarnogóry w eliminacjach do przyszłorocznych mistzostw świata w Brazylii. Biało-czerwoni mogą mówić o sporym pechu w końcówce, kiedy na sekundy przed ostatnim gwizdkiem, zdobyli bramkę ze spalonego.

Nasza reprezentacja bardzo dobrze i pewnie rozpoczęła spotkanie z Czarnogórą. Od pierwszych minut było groźnie pod bramką rywala, a akcje konstruowane przez naszą drużynę wyglądały naprawdę imponująco. W jedenastej minucie to jednak goście z Bałkanów wyszli na prowadzenie, po pierwszym skutecznym kontraataku. Na szczęście, drużyna prowadzona przez Waldemara Fornalika, odpowiedziała dość szybko i po błędzie piłkarzy Czarnogóry, piłkę do siatki skierował Robert Lewandowski.

sxc

sxc


W drugiej połowie Polacy nieco osłabli z sił, zwłaszcza w jej końcowych fragmentach. Już w doliczonym czasie gry naszą rerpezentację stać było jednak na skonstruowanie dobrej akcji, po której do siatki trafił Jakub Błaszczykowski. Ku zaskoczeniu wszystkich, jeden z Polaków był jednak na pozycji spalonej. Doskonale wychwycił to sędzia liniowy, który wcześniej dwukrotnie pomylił się na niekorzyść naszego zespołu.

W innych meczach naszej grupy, Anglia wygrała z Mołdawią 4:0, natomiast Ukraina zdeklasowała San Marino, wygrywając 9:0. W grupie H sytuacja wygląda następująco: Polacy pozostają na czwartej pozycji, mając na swoim koncie dziesięć punktów. Anglicy po piątkowej kolejce zrównali się punktami z Czarnogórą. Obydwie reprezentacje mają po piętnaście „oczek”. Na trzeciej lokacie plasuje się natomiast Ukraina z dorobkiem czternastu punktów. Przed naszą drużyną mecz z San Marino i dwa ciężkie wyjazdowe spotkania z Ukrainą i Anglią. Szanse na wyjście z grupy są już tylko czysto matematyczne.

Na boiskach całej Europy toczyły się także inne mecze eliminacyjne. Z ciekawszych spotkań, Łotwa wygrała braterski pojedynek z Litwą, 2:1, Czesi dość sensacyjnie przegrali u siebie z Armenią, lider grupy G, Bośnia i Hercegowina, przegrała ze Słowacją, Gruzini bezbramkowo zremisowali z Francją, Niemcy wygrali z Austriakami, natomiast Serbia zremisowała 1:1 z Chorwacją.

A.Bielatowicz

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry